mobil koordinasyon araci 5

50 yılı aşkın tecrübesiyle Türkiye’nin önde otomotiv markalarından Alkan Group, ülkenin devlet kurumlarına olan çalışmalarını artırmaya devam ediyor. Sakarya’nın Adapazarı ilçesindeki fabrikasında ürettiği mobil hizmet araçları ile Alkan Group ülke genelinde acil durum, mülteci kaydı gibi ihtiyaçların giderilmesine yardımcı oluyor.

mobil koordinasyon araci 5
Mobil Koordinasyon Aracı

Yakın dönemde Ermenek ve Soma’daki üzücü maden kazaları sırasında, Alkan Group araçları Türkiye Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) için ürettiği mobil hizmet araçları ile kurtarma operasyonlarında destek sağladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu iş kazası süresince bölgedeki Alkan mobil hizmet araçlarında yetkililerden brifing aldı.

Talebe göre ürettiği açılabilir mobil hizmet araçları operasyonların yürütülmesini sağlayan ana girişi alanı, WC ve mutfak üniteleri, uydu anteni ile klima üniteleri ile ülke genelinde servislerini sürdürüyor.

Mobil ünitelerimiz Ermenek maden kazası süresince kurtarma operasyonlarına destek vermek için hazır bekledi.

Bir önceki yazımız olan Mobil Sağlık Tarama Araçları Yollarda başlıklı makalemizde Alkan Group, Kanser Tarama Aracı ve Kanser Tarama Araçları hakkında bilgiler verilmektedir.