Mobil Röntgen Aracı; Türkiye’nin bazı kırsal kesimlerinde sağlık alanında ciddi aksaklıklar söz konusu olmaktadır. Mobil röntgen aracı bu tür aksaklıkları ortadan kaldıran, mucizevi bir teknoloji olarak bilinmektedir. Özel olarak tasarlanmış mobil klinikler ve sağlık tarama ürünleri, insanların sağlıksal bağlamda her türlü ihtiyacına yanıt verecek şekilde dizayn edilmiştir. Gezici olarak faaliyet gösteren mobil röntgen araçları, ulaşılması en güç alanlara bile ulaşmakta büyük başarı yakalamıştır. Öyle ki bu tür araçların içerisinde kanser tarama cihazlarından, röntgen cihazlarına kadar bir çok hastalığı teşhir edici sistemler yer almaktadır.

Mobil röntgen araçları tanıtım ve gösteri merkezlerinde, sağlık tarama merkezlerinde, eğitim ve iletişim merkezlerinde aktif olarak kullanılabilmektedir. Gezici sağlık araçlarının sağlık sektörüne yeni bir soluk getireceği düşünülmektedir.

Aracın özellikleri irdelendiğinde mamografi, röntgen, mobil ameliyathane, mobil poliklinik ve kan alma gibi pek çok alanda çözüm üretici olduğu görülmektedir. Çok fonksiyonlu olan mobil gezici araçların dünyanın farklı noktalarına ulaşarak, farkındalık yaratmak mümkündür. Kaliteli ve dayanıklı bu ürün sayesinde sağlık sorunu yaşanan her yere ulaşmak mümkün olacaktır.

 

 

  • Proje Adı Mobil Röntgen Aracı
  • İş Birliği Çeşitli
  • Kategori Mobil Röntgen Aracı
  • Yıl Çeşitli