Alkan Group’un, (BTK) Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu İçin Geliştirdiği Güvenli İnternet Tırı, Türkiye Geneli Okullarda Eğitim Vermeye Başladı.

 

güvenli internet tırı 5

 

Türkiye çapında çocukların ve gençlerin yeni teknolojilerle doğrudan etkileşimlerini sağlamak için yola koyulan Güvenli İnternet Tır’ında öğrencilerin deneyimleyebileceği farklı alanlar mevcut.

 

Teknolojinin doğru kullanılmasını ve bu konuda çocukları bilinçlendirmeyi amaçlayan “yarışmada” öğrenciler ellerindeki keypadlerle, yaşlarına uygun soruları cevaplayarak dijital dünyaya ait bilgiler ediniyorlar.

Güvenli İnternet Tırı, çocuklara ve gençlere, oldukça faydalı, eğlenceli ve büyüleyici bir dünya sunuyor. Yeni teknolojileri, doğru bir zeminde ve doğru bir şekilde tanıma imkânı bulamayan çocuklar ve gençler için faaliyete geçirilen Güvenli İnternet Tırı Projesi, şimdiye kadar bine yakın öğrenci ile buluştu. Güvenli İnternet Tırı, Ankara ili ve Türkiye genelinde okulları ziyaret etmeye devam edecek.

http://www.guvenliweb.org.tr/haber-detay/guvenli-internet-tiri-ogrencilerle-bulusmaya-basladi

Bir önceki yazımız olan Alkan, Kan Bağışı Farkındalığını Arttırıyor başlıklı makalemizde Alkan Group, Kan Alma Aracı ve Mobil Kan Bağış hakkında bilgiler verilmektedir.