mobil mutfak afrin

Alkan Group’un, Türk Kızılayı İçin Geliştirdiği Mobil Mutfak, Afrin‘de Sıcak Yemek Dağıtımı Yapıyor.

Afrin’in kent meydanında kurulan Türk Kızılayı Mobil Mutfak aracında Kızılay aşçıları tarafından üretilen yemekler, terör baskısı altında uzun süredir yaşam mücadelesi veren vatandaşlara önemli bir destek oldu.

mobil mutfak afrin

Mobil Mutfak aracından ilk yemek dağıtımını Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Genel Başkan Yardımcısı Naci Yorulmaz, Genel Müdür Dr. İbrahim Altan ve Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük yaptı. Diriliş Ertuğrul dizisinde Abdurrahman Alp karakteriyle bildiğimiz Celal Al de bu önemli çalışmaya destek verdi.

 

Her gün 10 bin öğün yemek

Bölge halkının ihtiyaçlarının tespit edildiğini, acil ihtiyaçların hemen bölgeye ulaştırıldığını belirten Genel Başkan Kınık, “Kızılay ve diğer sivil toplum kuruluşları, AFAD koordinasyonunda bölgeye bir seferberlik başlattı. Kızılay olarak mobil mutfağı hizmete soktuk. Şu an tek seferde 5 bin öğün yemek üretip dağıtıyoruz. En kısa zamanda üretimi iki katına çıkartacağız” dedi.

Bir önceki yazımız olan Güvenli İnternet Tırı, Eğitimlere Başladı başlıklı makalemizde Alkan Group, güvenli internet aracı ve güvenli internet tırı hakkında bilgiler verilmektedir.